Ankara şəhərində 23-cü Beynəlxalq Uşaq Forumu baş tutub
Türkiyənin paytaxtı Ankara şəhərində 23-cü Beynəlxalq Uşaq Forumu baş tutub. Açılış nitqi ilə çıxış edən Türkiyə Respublikasının Ailə və sosial xidmətlər naziri Dərya Yanık Forum iştirakçılarına uğurlar arzulayıb.
16 ölkədən 60-a yaxın uşağın iştirak etdiyi Forumda Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin əməkdaşı Hafiz Namazov və Komitə nəzdində fəaliyyət göstərən Uşaq Səfirlər Məclisinin Beynəlxalq əlaqələr departamentinin direktoru Rəfail Əzizli iştirak ediblər.
İqlim dəyişikliyində uşaqların rolundan bəhs edən Forumda ümumi 4 işçi qrupdan ibarət olan komanda iqlim dəyişikliyinin uşaqlara təsirindən və məcburi köçlərin iqlim böhranı ilə əlaqəsi haqqında müzakirə aparıb, həll yollarını araşdırıblar.

В Анкаре прошел 23-й Международный детский форум
В Анкаре, столице Турции, прошел 23-й Международный детский форум. Министр по делам семьи и социальных служб Турецкой Республики Дарья Янык, выступившая со вступительной речью, пожелала успехов участникам Форума.
Хафиз Намазов, сотрудник Государственного комитета по проблемам семьи, женщин и детей, и Рафаил Азизли, директор отдела международных связей Ассамблеи детских послов, действующей при комитете, приняли участие в Форуме, в котором участвовали около 60 детей из 16 стран.
На Форуме о роли детей в изменении климата команда, состоящая из 4 рабочих групп, обсудила влияние изменения климата на детей и связь между вынужденной миграцией и климатическим кризисом, а также изучила пути решения.