“İnsan alveri və məcburi əməyə YOX deyək!” adlı layihə çərçivəsində növbəti tədbirlər keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin könüllülük proqramının iştirakçıları, o cümlədən Bakı Qızlar Universitetinin tələbələri üçün insan alveri ilə mübarizə istiqamətində maarifləndirmə tədbirləri keçirilib.
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Ailə məsələləri şöbəsinin əməkdaşı Rafiq Mahmudov “İnsan alveri və məcburi əmək: özünüzü necə qoruya bilərsiniz” adlı təqdimatı ilə çıxış edərək, insan alveri formaları, onun yaratdığı fəsadlar və bu kimi hallardan qorunma halları haqqında tədbir iştirakçılarına ətraflı məlumat verib.
Eyni zamanda insan alveri ilə mübarizə istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər diqqətə çatdırılıb. İştirakçılar tərəfindən səsləndirilən suallar cavablandırılıb.

As part of the "Say NO to Trafficking and Forced Labour!" project, another event was held
Educational sessions aimed at combating human trafficking were held for the participants of the volunteer programme of the State Committee for Family, Women and Children Affairs, including students of the Baku Girls’ University.
The representative of the Family Affairs Department of the State Committee for Family, Women and Children Affairs Rafig Makhmudov made a presentation on "Trafficking and Forced Labour: How to protect yourself" and informed the participants in detail about the forms of human trafficking, its complications and protection measures against such situations.
At the same time, the measures taken by the state to combat trafficking in human beings were brought to the attention of the participants. At the end, questions from the participants were answered.