Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova Xızı rayonunda vətəndaşları qəbul edib
Mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının rəhbərlərinin bölgələrdə vətəndaşların qəbulu cədvəlinə əsasən, 27 yanvar 2023-cü il tarixində Bahar Muradova Xızı rayon Heydər Əliyev Mərkəzində Xızı və Siyəzən rayonlarından olan vətəndaşları qəbul edib, ərizə, müraciət və təkliflərinə baxıb.
Qəbuldan öncə Ümummilli lider Heydər Əliyevin abidəsi ziyarət edilib, önünə gül dəstələri qoyulub, Ulu öndərin xatirəsi ehtiramla yad olunub.
Qəbulda iştirak edən vətəndaşlar əsasən ailə məsələlərinə dair hüquqi dəstək, nikaha xitam verildikdən sonra uşaqlarla ünsiyyətin qurulması, çətin tərbiyə olunan uşaqların müəssisəyə yerləşdirilməsi və bir sıra digər məsələlərlə bağlı müraciət ediblər.
Vətəndaşların Dövlət Komitəsinin səlahiyyət dairəsinə aid müraciətləri Komitənin müvafiq struktur bölmələrinin məsul şəxslərinin iştirakı ilə dinlənilib, müvafiq tədbirlərin görülməsi ilə bağlı tapşırıqlar verilib.

Mrs.Bahar Muradova, the Chair of the State Committee received citizens of Khizi region
On January 27, 2023, Mrs. Bahar Muradova received citizens from Khizi and Siyazan regions at the Heydar Aliyev Center of Khizi region, and reviewed their applications, appeals and proposals, according to the schedule of reception of citizens in the regions of the heads of the central executive authorities.
Before the reception, the monument of the national leader Heydar Aliyev was visited, flowers were placed in front of it, and the memory of the great leader was remembered with respect.
Citizens participating in the reception mainly applied for legal support on family issues, establishing communication with children after the termination of marriage, placement of children with a difficult upbringing in an institution, and a number of other issues.
Citizens' appeals related to the competence of the State Committee were heard with the participation of the responsible persons of the relevant structural divisions of the Committee, and instructions were given to take appropriate measures.